Защо някои клиенти се нуждаят от тест за вода на винтови конвейери? Защото може да провери дали запечатването е добро или не. Понякога се проверява и налягането вътре винт в коритото.
Как да направим тест за вода ?
Първо, направете няколко слепи плочи, за да запечатате изхода и други дюзи за разтоварване.
Второ, проверете уплътнението на двете крайни плочи са сглобени добре .
Трето, напълнете водата в коритото на винт. Обърнете внимание на винтовата ос се поглъща от водата.
Най-накрая, ако от уплътнителните части не излиза вода, тестът за вода е ок.

От тази снимка можете да намерите малко вода вътре в винта коритото,но не изтичане на вода от крайната плоча.
https://www.wxconveyor.com
